Garážová vrata

Garážová vrata se dělí do několika skupin. Do řadových garáží se montují většinou vrata výklopná pro jejich jednoduchou konstrukci a cenovou dostupnost. Nevýhodou vrat je, že při otevírání zabírají prostor před vraty. Vozidlo je vždy nutné parkovat cca. 2m před garážovými vraty viz. obrázek.

Sekční vrata se skládají většinou ze čtyř sekcí (neboli lamel), které se otevírají nahoru a zajíždějí pod strop. U těchto vrat je možné parkovat přímo před vraty. Velkou výhodou je možnost dokonalého zateplení a utěsnění otvoru. Sekční vrata jsou proto vhodná do domů s vestavěnou garáží.

Rolovací vrata se skládají ze 7-10 cm vysokých lamel, které se rolují do boxu umístěného většinou v nadpraží garáže viz. nákres v sekci rolovací vrata. Lamely  jsou většinou hliníkové vypěněné PU pěnou. Vzhledem k tlouštce lamel cca. 1cm není zateplení tak dokonalé jeko u sekčních vrat. Na druhou stranu rolovací vrata nenarušují interiér garáže žádnou konstrukcí jako sekční vrata. Obecně doporučujeme rolovací vrata do šířek maximálně cca. 3-4 m .

Posuvná vrata do strany patří mezi luxusní výrobky, které se pohybují ve vyšších cenových hladinách. Výhodou je minimální potřeba nadpraží. V případě, že potřebujete vstoupit do garáže pouze pro drobnost nemusíte otevírat celá vrata.


Garážová vrata sekční

Garážová vrata sekční EPU 40 a LPU 40

Tato vysoce kvalitní garážová vrata se otevírají svisle a poskytují Vám tak množství prostoru v garáži i před ní. Díky této výhodné konstrukci jsou dokonce předepsána na stavebních čarách, například pokud se garáž nachází bezprostředně u veřejného chodníku.

 • Získáte více místa
  Sekční vrata se otevírají svisle a zajíždí úsporně pod střechu. Tento konstrukční princip Vám poskytne maximum místa v garáži a k parkování před garáží.
 • Zvětšíte průjezd
  Montáží za otvorem uvolní sekční vrata Hörmann téměř celý průjezd. To oceníte zejména u dodávek, transportérů a terénních vozidel.
 • Hodí se do každé garáže
  Tvar otvoru nehraje žádnou roli - ať pravoúhlý, skosený, s úsečovými nebo kulatými oblouky. Sekční vrata Hörmann pasují vždy.

Automatická sekční vrata

Automatická vrata Hörmann obsluhujete stejně pohodlně jako svůj televizor. Jediné stisknutí ovladače a vjíždíte do garáže, čímž jste chráněni za každého počasí. A za tmy je přímá cesta mnohem bezpečnější. Vrata a pohony značky Hörmann jsou samozřejmě odzkoušeny a certifikovány jako bezpečné zařízení v každé kombinaci podle evropské normy 13241-1. Jsou-li vrata zavřena, jsou zároveň automaticky zajištěna, a tím účinně chráněna proti vypáčení. Tato jedinečná zajišťovací automatika působí mechanicky a funguje tedy i při výpadku proudu.

Ručně ovládaná sekční vrata

Vrata je možné dodat i bez pohonu. Díky pružinám je otevřní vrat lehké. Vrata jsou opatřena klikou a zámkem.

Barevné provedení

Standardní provedení je barva bílá. Za příplatek je možné dodat vrata v dalších barevných odstínech.

Garážová vrata sekční

Garážová vrata rolovací

 • vrata rolovací s boxem
 • lamely rolují do boxu
 • vrata nevytvářejí žádné překážky na stropě garáže
 • lamela hliníková vyplněná PUR pěnou

Vrata je možné dodat v různých barevných provedeních.

Garážová vrata rolovací
Garážová vrata rolovací

Garážová vrata výklopná

Garážová vrata Berry N80 a F80

Nikdy už nelze déle snášet zadrhávání starých garážových vrat a co teprve zdlouhavé otevírání otočných křídlových vrat. Zde se vyplatí nová výklopná vrata Berry v cenově výhodné normované velikosti. Jsou opatřena základní polyesterovou práškovou vrstvou, odolávající povětrnostním vlivům. Doporučujeme pro samostané nevytápěné garáže.

Automatická výklopná vrata

Automatická vrata Hörmann obsluhujete tak pohodlně jako svůj televizor. Jediné stisknutí tlačítka a vjíždíte do garáže.

Ručně ovládaná vrata

Vrata je možné lehce otevřít a to díky pružinovému systému.

Barevné provedení

Standardní provedení je barva bílá. Za příplatek je možné dodat vrata v dalších barevných odstínech.

Garážová vrata výklopná