Nakládací technika

Je soubor výrobků pro řešení nakládky a vykládky zboží v logistických centrech, průmyslových firmách a skladových areálech.

Skládá se z těsnících límců, předsazených komor, nakládacích ramp a bývá doplněna zpravidla o sekčních průmyslová vrata.

Těsnicí límce

Plachtové, nafukovací nebo polštářové těsnicí límce utěsní prostor mezi budovou a nákladním automobilem. Tím ochrání překládaný materiál, techniku i obsluhu před vlivy počasí a průvanem. Zároveň se tak šetří náklady na energii, zejména v chladírenské oblasti.

Těsnicí límce se přizpůsobí každé velikosti dodávkového nebo nákladního automobilu.

Nejčastěji používané jsou plachtové těsnící límce. Konstrukce plachtového těsnícího límce je tvořena ocelovým rámem v pozinkovaném provedení a na něj jsou připevněny kvalitní horní a boční plachty odolné proti roztržení.

Nakládací můstky se sklopným klínem nebo výsuvem

Nakládací můstky nabízí elegantní a rychlé řešení pro vyrovnání výškových rozdílů mezi ložnými plochami různých nákladních automobilů a podlahy v hale. Dostatečným rozsahem horizontálního pohybu umožní náklad naložit do nákladního automobilu nebo dodávky.

Rampy jsou vyrobeny z robustní ocelové konstrukce a jejich vrchní platforma je  dostatečně odolná proti zkroucení i při maximálním zatížení.

Můstky jsou ovládány hydraulicky se zvedacími válci. Při použití společné jednotky pro vrata a můstek je zajištěna ideální funkčnost a bezpečnost nakládání.

Předsazené komory

Jsou ocelové konstrukce opláštěné sendvičovými panely přistavené k obvodovému plášti budovy. Dodávají se jako samostatné prvky nebo jako řadové sestavy. Jejich využití je zejména tam kde nejsou přímo v budově podmínky pro osazení nakládací rampy.