Stínicí techika


Důvody pořízení stínicí techniky lze shrnout do několika bodů:

  • šetří peníze při vytápění
  • nově lze získat dotaci z programu Zelená úsporám
  • chrání majetek a soukromí
  • ochraňuje byt před letním sluncem a snižuje tím výrazně náklady na klimatizování domu
  • je zajímavým a dnes již neodmyslitelným designovým doplňkem každého objektu

Předokenní žaluzie

Předokenní žaluzie jsou v současné době nejpoužívanějším stínicím prvkem. Oproti předokenním roletám umožňují plynule regulovat sluneční záření a chrání před tepelnými účinky. Používají se k zastínění oken u rodinných domů stejně jako u administrativních i průmyslových budov. Předokenní žaluzie je možno instalovat na fasádu,do překladových boxů nebo zabudovat přímo do zateplovacího systému se zaomítacím čelním plechem.

Screenové rolety

jsou čím dále více oblíbené a společně s předokenními žaluziemi patří k nejžádanějším druhům stínící techniky. Jejich účinnost a moderní vzhled bývá často využíván jako dominantní architektonický prvek u moderních rodinných domů i administrativních a průmyslových budov.

Díky použití speciálních tkanin se skelnými vlákny screenové rolety zadržují přímé sluneční záření a přitom umožňují částečný prostup světla do interieru. Zároveň nabízejí soukromí a přitom i dostatečný kontakt s okolím.

U administrativních budov se velice často používají k zastínění prosklených fasád. Díky použití speciálních tkanin úspěšně zabraňují přehřívání skleněných ploch a tím přenášení tepla do interiérů. Snižují tím tak podstatnou měrou náklady na klimatizování interierů v horkých letních měsících a vytvářejí příjemné pracovní prostředí.

Předokenní rolety

Rolety je možné dodat v předokenním nebo nadokenním provedení. Další možností je roletu nainstalovat do roletových překladů. Takto ukrytá roleta nenarušuje vzhled a při vysunuté pozici ani nepoznáte, že je okno roletou vybaveno.Rolety je možno dodat v široké škále barev dle RAL nebo v oblíbených dřevodekorech.

Ovládání rolet, žaluzií a screenových rolet

  • ruční pomocí kurtového či lanového navijáku nebo klikou
  • pohonem s tlačítkem u každého okna
  • pohonem s integrovaným příjímačem dálkového ovládání s možností připojení na inteligentní řízení či přímo na systémy chytré domácnosti (Tahoma,Conexoon)
  • všechny druhy stínící techniky jsou vybaveny pohony SOMFY