Vjezdové brány průmyslové

Automatické vjezdové brány slouží zpravidla jako uzávěr vjezdu na pozemek nebo do areálu firmy. V zásadě se brány se dělí na posuvné nebo křídlové.


Posuvné brány

Posuvné brány lze dále rozdělit na brány, které jezdí po kolejnici tzv. pojezdové brány a brány nesené, které jezdí nad terénem. Obě varianty mají své výhody a nevýhody. Mezi výhody pojezdových bran (jezdí po kolejnici) patří menší potřeba místa na zajetí (o cca. třetinu méně než u bran nesených). Nevýhoda pojezdových bran je pojezd po kolejnici, kterou je nutné v zimním období čistit. U nesených bran žádná spodní kolejnice není, takže odpadá nutnost údržby v zimních měsících. V případě, že uvažujete o bráně nesené je potřeba prověřit, zdali má brána dostatečný prostor na odjetí. V případě, že zákazník požaduje nesenou posuvnou bránu a je limitován prostorem na odjetí, tak umíme situaci vyřešit tak, že nainstalujeme teleskopickou bránu, která potřebuje výrazně méně prostoru na odjetí (na videu pracujeme).

Křídlové brány

Křídlové brány mohou být jednokřídlové a dvoukřídlové. Jsou možnou alternativou bran posuvných. Zpravidla se instalují tam kde není dostatečný prostor do boku,aby bylo možno nainstalovat bránu posuvnou.Jednotlivá křídla jsou osazena stavitelnými panty, které umožňují bránu dorovnat do roviny pokud dojde k pohybů nosných sloupků.

Stejně jako u posuvných bran existuje i u bran křídlových alternativa, pokud je nedostatek místa na odjetí křídla, nebo je za bránou svah. V tomto případě zákazníkovi umíme nabídnou řešení ve formě skládací křídlové brány. Každé křídlo se „zlomí“ na dvě menší a brána v otevřeném stavu potřebuje zhruba jen polovinu prostoru (na videu pracujeme).

Zámečnická výroba bran je vždy individuální dle požadavků zákazníků. K rodinným domům naši zákazníci zpravidla volí šířku brány 3,5 až 4 m. Průmyslové brány pak mohou být na průjezdy širší více jak 10 metrů.

Brány lze vyrobit jako jäckelový rám s přípravou pro výdřevu nebo naopak celokovové brány včetně výplně.Takovou výplní mohou být průmyslové typy pletiv, tahokov, plechové lamely či ocelové výplně,dřevo atd.

Povrchová úprava bran bývá zpravidla žárové zinkování nebo lakování v barvě RAL dle požadavků zákazníka.

Podle velikosti a typu brány zákazníkovi doporučíme a nainstalujeme i vhodný pohon včetně dálkového ovládání. Značky pohonů, které dodáváme na brány jsou zejména CAME a SOMFY.